Bilgilendirmeler Devam Ediyor

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Erzincan İl Müdürlüğü tarafından Erzincan merkez ve İlçelerde düzenlediği bilgilendirme toplantıları devam ediyor. Toplantılarda katılımcılara idari para cezaları hakkında bilgilendirmeler yapılıyor.

Bilgilendirmeler Devam Ediyor

Erzincan Sosyal Güvenlik Kurumu/SGK)İl Müdürü Orhan Uçar, İl Müdürlüğü olarak örnek bir uygulama başlattıklarını ifade ederek, Sosyal Güvenlik Kurumu 82 Milyon ’un tamamına hizmet veren bir kuruluş olduğunu söyledi.

İl Müdürü Uçar, SGK olarak doğumdan ölüme kadar hizmet verdiklerini, Sigortalılarımızın ölümünden sonra da onların eş ve çocuklarına başladığımız maaşla birlikte devam ediyor.

Sosyal Sigortalar Kurumundaki bazı işlemler yapılırken süresi içerisinde yapmadıkları zaman idari para cezaları tahakkuk etmekte. Bu da memur arkadaşlarımız, Muhasebesi arkadaşlarımız ve işverenlerimizi sıkıntıya düşürdüğü gibi bizleri de üzmekte, bunun önüne geçebilmek için,  biz Erzincan merkez ve İlçelerinde Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan Muhasebeci arkadaşlarımıza, Muhasebeciler Odasına, bilgilendirme faaliyetlerine başladık.  Bizim kurumumuzla ilgili işlem yapan bütün memur arkadaşlarımı toplayarak onlara İdari para cezalarına maruz kalmamaları için yapmaları gereken, işlemleri anlatıyoruz.

Malumunuz olduğu üzere bizlerde yapılan işlemler günlerle sınırlı işlemler,  mesela iş kazası olduğunda ilk üç iş günü içinde ve meslek hastalıkları da öğrenildiği tarihten itibaren üç iş günü içerisinde Sosyal Güvenlik Kurumu’na bildirilmelidir. İşveren olarak iş kazası bildirimlerini üç iş günü içerisinde bildirmesi halinde Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından 6331 sayılı kanun gereği İşverene iş kazası bildirmeme cezası uygulanır. Bu tür olayların önüne geçebilmek için biz Kamu Kurum ve Kuruluşlarında bu işleri yapan arkadaşlarımızı bilgilendirme amacıyla böyle bir eylem başlattık dedi.

Son dakika haberler

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2019, 08:44

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sondakika haber