Av. Aktürk, Hukukçu Olmak Ayrıcalıktır

Erzincan Baro Başkanı Av. Âdem Aktürk ve Yönetim Kurulu Üyesi Av. Emre Bölükbaşı, Otlukbeli Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Fatih Ortaokulu öğrencileri ile kariyer söyleşi programında bir araya geldi.

Av. Aktürk, Hukukçu Olmak Ayrıcalıktır

Söyleşi programında konuşan Erzincan Baro Başkanı Av. Âdem Aktürk, “Pek çok okulda çocuklarımızla buluştuk, bu sefer çok farklı, memleketimdeyim, çocukluğumun geçtiği yerlerde; sizlere vefa borcum var ve her zaman yanınızda olacağım. Hakkın savunucusu, halkın sesiyiz bizler; topluma yön veren, mazlumun yanında olan, onurlu ve itibarlı bir mesleğin mensuplarıyız, diyerek sözlerime başlamak istiyorum. Geçmişi yaşamak ve öğrenci arkadaşlarımla bir araya gelmek benim için çok mutluluk verici, bu günlere gelmemizde okullarımızın katkısı yadsınamaz derece yüksektir.

TÜRK MİLLETİNİN YARGIDAKİ TEMSİLCİSİ AVUKATLARDIR

Hak arama özgürlüğünün, savunma hakkının ve hukuk devletinin en temel güvencesi avukattır. Biz avukatız, bir gün herkese gerekiriz biz; hukukun üstünlüğü, adaletin tecellisi için onurlu bir mücadele gerçekleştiriyoruz, iyi ki avukatız.

HUKUKÇU OLMAK AYRICALIKTIR

Gençlerle bu keyifli söyleşi de olmamızı sağlayan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ersoy Şentürk’e, katılımlarından dolayı tüm öğretmenlerimize ve sevgili öğrencilerimize çok teşekkür ederim.” Dedi.

Her zaman çocuklarımızın yanında olacaklarının belirten Başkan Av. Aktürk, “Aydınlık geleceğimiz için yarınlarımız olan gençlerimizi aydınlatmak en önemli vazifelerimizden birisidir. Eğitime ve sosyal projelere katkılarımız sürecektir. Okulumuzla işbirliği halindeyiz, öğrencilerimiz için neler yapabiliriz, değerlendireceğiz” dedi.

Erzincan Baro Başkanı Av. Aktürk’ün konuşmalarının ardından Erzincan Baro Başkanı Av. Âdem Aktürk ve Yönetim Kurulu Üyesi Av. Emre Bölükbaşı neden hukuk fakültesi tercihi yapmalılar, okulu bitirince iş imkânları, hukukçu olmanın ayrıcalıkları; avukatlık mesleği, Erzincan Barosunun faaliyetleri ve öğrencilik anılarından bahsederek öğrencilerin güncel konularla ile alakalı sorularını yanıtladılar.

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sondakika haber