66 İl Baro Başkanının Katılımıyla Ankara’da Yapıldı.

40. Baro Başkanları Toplantısı, 12 Ocak 2020 tarihinde, Türkiye Barolar Birliği’nin ev sahipliğinde, TBB seçilmiş kurullarının ve 66 il baro başkanının katılımıyla Ankara’da Yapıldı

66 İl Baro Başkanının Katılımıyla Ankara’da Yapıldı.

Türkiye Barolar Birliğinde gerçekleştirilen ve Erzincan’ı Baro Başkanı Av. Aktürk’ün temsil ettiği toplantının açılış konuşmasını yapan TBB Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ara dönemde yeniden seçilen ve ilk kez seçilen baro başkanlarını tebrik ederek başladığı konuşmasında; “Erzincan Tercan İlçesi CMK görevlendirmeleri ve ödemelerde yaşanan sorunlar, UYAP 'ta robot yazılımlarla ilgili yaşanan sorunun çözülmesi, KVKK 'ya ilişkin Noterler Birliği ile vekaletnameler konusunda görüşülmesi, E-Tebligata ilişkin sorunun çözülmesi, İcraya ilişkin mal ve alacakların detaylarının görünmesi konusunda yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi verdi.

Başkan Av. Fevzioğlu ayrıca, Yargı Paketi ile istinaf üzerinde pek çok suçta temyiz yolunun açılması ve sonuçları, Arabuluculuk hakkında yapılan çalışmalar, CMK Ücret Tarifesi hakkında yapılan çalışmalar, Aidat borcuna ilişkin provizyon konusu, Hasar danışmanlık şirketi adıyla ve avukatlığın münhasır alanına ilişkin faaliyet yürüten şirketlerle mücadele konusunda yapılan çalışmalar, Dava şartı arabuluculukta zorunlu taraf vekilliği konusunda yapılan çalışmalar ile ilgili bilgilendirme sunumu yaptı.

Başkan Av. Feyzioğlu'nun açış konuşmasının ardından; Başkan Yardımcısı Av. Ünsal Toker Eğitim Merkezi'nin faaliyetleri hakkında, Yönetim Kurulu Üyesi Av. Asude Şenol toplumsal şiddetle mücadele konusunda başlatılan kampanya hakkında, Yönetim Kurulu Üyesi Av. Gültekin Uzunalioğlu karşı yan vekalet ücreti konusu ve e-Makbuz uygulaması hakkında, Başkan Yardımcısı Av. Hüseyin Özbek ücretli avukatların haklarının korunması bakımından Meslek Kurallarında değişiklik yapılması hakkında, Yönetim Kurulu Üyesi Av. Filiz Saraç ek sosyal güvenlik hizmetleri sağlanması konusunda kaynak yaratılması hakkında, Yönetim Kurulu Üyesi Av. Eyyüp Sabri Çepik mültecilerle ilgili yapılan çalışmalar hakkında, Yönetim Kurulu Üyesi Av. Şakir Uzun CMK 'da ki seri muhakeme usulü ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uygulamalarının barolara ve avukatlara yüklediği sorumluluk hakkında bilgi verdi.

Erzincan Baro Başkanı Av. Âdem Aktürk, “Avukatlık mesleğini geliştirmek, avukatların ortak ihtiyaçlarını karşılamak; meslek düzenini, ahlakını, saygınlığını, hukukun üstünlüğünü, insan haklarını savunmak ve korumak amacıyla yoğun şekilde çalışıyoruz” dedi.

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sondakika haber