Yabancı Uyruklu Öğrencilere Tıp Eğitimi

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı ile Bölgesel yakınlığı olan yabancı ülke tıp fakültesinin gerçekleştirdikleri protokol ile 2 haftalık eğitimlerini tamamlayan Dağıstanlı öğrenciler katılım belgelerini aldılar.

Yabancı Uyruklu Öğrencilere Tıp Eğitimi

2 Haftalık eğitimlerini tamamlayan Dağıstanlı öğrenciler Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığında düzenlene tören ile eğitimlerini tamamlayan öğrencilere katılım belgeleri Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ufuk Kuyrukluyıldız ve Doç. Dr. Adalet Özçiçek tarafından verildi.

Düzenlenen belge teslim töreninde konuşan Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ufuk Kuyrukluyıldız, katılımcı ve basın mensuplarını Binali Yıldırım Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı da misafir etmekten dolayı onur duyduğunu belirterek, az önce gerçekleştirdiğimiz tören ile bizlere Dağıstan’dan gelen dört 5. sınıf öğrencimize sertifikalarını takdim ettik.  Erzincan Binali Yıldırım üniversitemiz ile Coğrafi olarak bize yakın ülkelerin Tıp Fakültesi tıp fakülteleri arasında yapılan ikili anlaşmalar neticesinde rektörlüğümüzün onayıyla burada yabancı uyruklu öğrencilerin hem Tıp fakültemiz de hem de hastanemizde eğitim almaları olanağı sağlıyoruz.

Bu arkadaşlarımız yaklaşık 2 hafta süreyle kardiyoloji servisinde eğitim aldılar ve bu 2 hafta sonunda da katılım belgelerini kendilerine takdim ettik.  Bizler hem, ülkemizde hem de uluslararası anlamda oradan bize gelen öğrencilerin eğitimine katkı sunmayı hedef olarak belirledik bu hedefler doğrultusunda da elimizden gelen tüm çabayı sarf ediyoruz” dedi.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Tıp Fakültesin de eğitimini alan Dağıstan Devlet Tıp Üniversitesi öğrencisi Madiya Khangereeva belgesini aldıktan sonra Çok güzel bir şehirde, çok güzel bir üniversitede, çok güzel hoca ve insanlarla birlikte olduğu için çok mutlu olduğunu ifade etti.

Son dakika haber buldum Spor haberleri