Stajlarını Tamamladılar

2018 yılında Erasmus + Pro kapsamında Almanya’da stajlarını tamamlayarak Erzincan’a dönen Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden 12 öğrenci ve 2 öğretmen için Sertifika töreni düzenlendi.

Stajlarını Tamamladılar

Hürriyet Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi 2018 yılında Erasmus + Pro kapsamında Almanyanın SACHSEN ANHALT (zahsen anhâelt) eyaletinin İlsenburg şehrinde başarılı bir staj projesini tamamladılar.

Erzincan Hürriyet Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi yemekhanesinde düzenlenen sertifika töreninde konuşan Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün; “Proje kapsamında Hürriyet Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesinden 12 öğrenci Haziran Temmuz ve Ağustos ayları olmak üzere 3 aylık bir staj yaptılar. Mutfak Servis ve Kat Hizmetleri alanlarında staj yapan öğrenciler hem mesleki hem de yabancı dil tecrübesi edindiler. Bu süre zarfında öğrencilerimize iki öğretmen de refakat etmiştir” dedi.

Hürriyet Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerine Almanya ya hareketleri öncesi Erzincan Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından 120 saatlik A1 düzeyi Almanca dil eğitimi aldıklarını söyleyen Gün, “Şu anda da projenin yaygınlaştırma faaliyetleri arasında yer alan 160 saatlik bir kursları devam ediyor.

Proje sonunda öğrencilere tek başlarına seyahat edebilme, pasaport kullanabilme, yabancı bir ülkede 3 ay yaşayabilme, bulundukları ülkenin dilinde konuşabilme ve çalışabilme becerilerini kazandırmış olduklarını da belirten İl  Milli Eğitim Müdürü Gün, Böylece öğrencilerimiz iki dil sertifikası bir adet Europass Hareketlilik sertifikası ve yurt dışı staj sertifikası almaya hak kazanmış oldular dedi.

Erzincan Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci kez bir staj projesini başarıyla tamamlamış oldukları ve 3 Projelerini de başarıyla tamamlamaları durumunda Hürriyet Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Akreditasyon Belgesi almayı hak edecek.

İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün’ün konuşmalarının ardından Programa katılan Erzincan Vali Yardımcısı İhsan Ayrancı sertifika almaya hak kazanan öğrenci ve öğretmenlere belgelerini takdim etti.

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sondakika haber