banner35

Sertifikalı Eğitim Sağlanacak

Okul ziyaretlerini sürdüren İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, ilköğretim haftasına vurgu yaparak, 2023 Eğitim Vizyonunun hedeflediği öğrenci tipini yakalamak arzusu ve gayreti içinde olduklarını belirtti.

Sertifikalı Eğitim Sağlanacak

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı'nın hepimize, hepinize, Erzincan’ımıza, Türkiye’mize ve insanlığa hayırlı olması temennisinde bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün gerçekleştirdiği okul ziyaretlerinde öğretmen ve öğrencilere hitap ederek, “hızlı dönen, hızlı değişen bir dünyadayız Değişime ayak uyduramayanları sahnenin dışına iten bir dünya bu dünya. Değişimin lokomotifi bilgi ve eğitim. Eğitimi özüne uygun olarak yapanlar, bilgiyi hayata uygulayanlar, bu sahnede aktör olarak yer alırken diğerleri figüran olarak kalıyor. 2023 Eğitim Vizyonu bilgiyi ve eğitimi yaradılışın merkezindeki insanı özüne uygun olarak biçimlendirmeyi hedefliyor. İnsanı, özüne uygun olarak biçimlendirmek eğitim anlayışımızın en temel vazgeçilmezi.

HEDEF 2023 EĞİTİM VİZYONU

2023 Eğitim Vizyonundaki Öğretmen Gelişim Atölyelerimiz öğretmeni de bu eksende geliştirmeye çalışmaktadır. Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Bakanlığın ortaya koyduğu bu hedefler ışığında yaptığımız projelerle 2023 Eğitim Vizyonunun hedeflediği öğrenci tipini yakalamak arzusu ve gayreti içindeyiz. Gün, konuşmasının devamında; "Bugün yeni bir eğitim ve öğretim yılı başlıyor, eğitime gönül vermiş olan sizlerle birlikte bu yeni eğitim-öğretim yılının açılışını yapıyoruz. Öğrencilerimizin her açıdan gelişmesi, yenilikçi olarak yetişmesinin yanında milli ve manevi değerlere bağlı olarak yetişmesi bizim en önemli önceliğimizdir. Bu öncelikle 2023 Eğitim Vizyonu programı çerçevesinde aşkla, şevkle güzel neticeler alacağımıza inanıyorum.'' dedi.

BAŞARI ÇITAMIZ YÜKSELİYOR

Son dönemde okul sporlarında kazandığımız Türkiye birincilikleri, okul öncesi yerleştirme oranlarında Türkiye birincilikleri, TÜBİTAK proje yarışmalarına katılım ve kabulde Türkiye birincilikleri, akademik başarının yanında sosyal kültürel ve sportif alanlarda da ilimizin başarısını ortaya koymuştur. LGS' de de giderek üst sıralara tırmanan bir başarımız da bizi geleceğe dair ümitlendirmektedir.

REHBERLİK DİJİTAL PLATFORMU OLUŞTURULACAK

Hacı Ali Akın Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi'ni de ziyaret eden Gün, ziyaretinde öğretmenlerle devam eden eğitim-öğretim hakkında bir değerlendirme toplantısı yapan Gün, '2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı'nın hayırlara vesile olmasını, sağlık, mutluluk, başarı ve güzelliklerle dolu bir yıl olmasını temenni etti. Akabinde 9.sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle bir süre sohbet etti. Onlara hayallerine kavuşmak için şimdiden planlı programlı çalışmaları, azmetmeleri gerektiğini ifade etti. Bakanlığın mesleki eğitime büyük önem verdiğini, gelecekte bu okullardan mezun olacak öğrencilere önemli avantajlar sağlanacağını söyledi. Mesleki ve teknik eğitim müfredatlarının tanıtımına yönelik yönlendirme ve rehberlik dijital platformu oluşturulacaktır.

Her yıl, mesleki ve teknik eğitim kurumlarında üretilen ürünlerin sergileneceği bir fuar düzenlenecektir. Mesleki ve teknik eğitime ilgiyi artırmak amacıyla ulusal ve uluslararası yarışmalar düzenlenecek ve başarılı öğrencilere eğitimlerine devam ederken veya mezuniyetten sonra mikro krediler sağlanacaktır.

SERTİFİKALI EĞİTİM SAĞLANACAKTIR

Mesleki eğitim kurumlarından mezun olan öğrencilere çeşitli kaynaklardan sertifikalı eğitim sağlanacaktır.'' Dedi. "İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Erzincan Millî Egemenlik Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti. Öğrencilere seslenerek bu sene Erzincan için eğitimde atılım yılı olacağını; merkezi sınavlarda daha üst sıraları hedeflediklerini söyleyerek önemli başarılar beklediklerini; bunun için de öğrencilerden, öğretmenlerden ve idarecilerden azami bir gayret beklediklerini ifade etti. Daha sonra idareci ve öğretmenlerle okulun genel durumu ile ilgili karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.

Son dakika haber buldum Sondakika haber