Protokol İlgi Göstermedi

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Erzincan’a gelişinin 100. yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlanırken Erzincan İl Halk Kütüphanesinde Atatürk kitapları ve Atatürk resimleri sergisi açıldı.

Protokol İlgi Göstermedi

Erzincan İl Halk Kütüphanesinde açılan il protokolünün ilgi göstermediği ve katılım sağlamadığı Atatürk kitapları ve Atatürk resimleri sergisin de 45 adet Atatürk resimleri bulunurken 150 adet de Atatürk ile ilgili kitaplar sergileniyor.

Açılan sergi ile ilgili olarak bilgi veren Erzincan İl Halk Kütüphanesi Müdürü Nigar Ergil; “ 100. yıl dönümünü kutluyoruz bu vesileyle bizde kütüphanemizde bir Atatürk resimleri ve kitapları servisi düzenledik.  Resimlerimiz 45 tane 1918'den 1923'e kadar Atatürk’ümüzün verdiği mücadeleyi halkımızla birlikte verdiği mücadeleyi anlatan çeşitli resimler görülmekte.

Ayrıca 150 tane kitabımız bulunmaktadır.  Bu sergi de kitaplarımız İstiklal harbi,  Kurtuluş Savaşı ve Atatürk'ün mücadeleleri ile ilgili konulardan oluşmaktadır. Bu kitaplar sergimiz de mevcuttur ve gelip görüp okumak isteyen halkımız bu kitapları okuyabilirler. Atatürk Kitapları ve resim sergisi bir hafta açık kalacak bu sergimize bütün halkımızı davet ediyoruz.  Sergimizde Atatürk'le alakalı kitaplar bulunuyor.

Tüm vatandaşların üye olma şansları olduğunu belirten Erbil,  isteyen herkes kütüphanemize üye olabilir, üye olduklarında istedikleri kitabı alıp 15 günlüğüne evlerine götürüp okuyabilirler.  Atatürk ile ilgili koleksiyonumuzda çok zengin, istedikleri Atatürk ile ilgili tüm kitapları buradan alıp faydalanabilirler araştırma yapabilirler” dedi.

Son dakika haber buldum Spor haberleri