İkinci Üniversite Kayıtları Başladı

Anadolu Üniversitesi’nin (AÜ), üniversitelerin herhangi bir bölümünden mezun olan ya da üniversitede okumaya devam edenler için açtığı ikinci üniversite fırsatının kayıtları 14 Eylül’de başladı, 18 Ekim’de sona erecek.

İkinci Üniversite Kayıtları Başladı

Herhangi bir yükseköğretim kurumunun lisans programından mezun olan veya okuyan öğrenciler Açık öğretim sistemindeki ön lisans/lisans programlarından birine, herhangi bir yükseköğretim kurumunun ön lisans programından mezun olan veya okuyan öğrenciler ise açık öğretim sistemindeki ön lisans programlarından birine kayıt yaptırabiliyor.

Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi’nden yapılan açıklamada, bir örgün programda kayıtlı olan veya herhangi bir ön lisans ya da lisans programından mezun olanların sınavsız ikinci üniversite kapsamında istedikleri bir programa kayıt yaptırabildiği belirtildi. Çok isteyerek kayıt yaptırdığı örgün bir programda okuyan, aslında bir mesleği olan ama çalıştığı alanı değiştirmek isteyen, hobisi ya da ilgi duyduğu alan doğrultusunda akademik bilgi edinmek isteyenlerin ikinci üniversite kapsamında Anadolu Üniversitesi Açık öğretim sistemine yöneldiği ifade edildi. Milletvekili, avukat, mühendis, doktor, öğretmen, asker, akademisyen, ev hanımı, üniversite öğrencisi, emekli gibi çok farklı Profiller Açık öğretim öğrencisi olduğu belirtildi.

2019-2020 öğretim yılından itibaren basılı kitaplarını dijitale taşıyan Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Sistemi, maliyet düşüşüyle birlikte öğrenci harçlarında ciddi bir indirime gitti. Açık öğretim Sistemine kayıtlı öğrencilere sunulan Anadolu’m e-Kampüs, öğrenciye dilediği zaman öğrenme fırsatı sunmasının yanı sıra eş zamanlı olarak öğrenme ortamı kolaylığı da sağlıyor. Öğrenci, cep telefonu, tablet ya da bilgisayarı ile bireysel çalışma alanına ulaşabiliyor.

Sondakika haber