Eğitimlerini Tamamladılar

Erzincan Baro Başkanlığı tarafından düzenlenen ve 5 gün süren ceza muhakemesinde uzlaştırmacı eğitimini başarıyla tamamlayan 25 avukata sertifikaları Erzincan Baro Başkanı Av. Âdem Aktürk tarafından verildi.

Eğitimlerini Tamamladılar

Erzincan barosu tarafından düzenlenen ceza muhakemesinde uzlaştırmacı eğitimini tamamlayan avukatlara yönelik olarak düzenlenen sertifika töreninde kısa bir teşekkür konuşması yapan Erzincan Baro başkanı Av. Adem Aktürk; “ Ceza Muhakemesi Hukukunda, mağdurların haklarının korunması ve suç faillerinin topluma kazandırılması amacıyla gelişen uzlaşma, mağdur ve failin, özgür iradeleriyle kabul etmeleri hâlinde, tarafsız bir üçüncü kişinin yardımıyla, suçtan ortaya çıkan sorunların çözümüne aktif olarak katıldıkları bir süreçtir. Dedi.

Uzlaşmanın amacı, suçlu konumundakilerin kendi işledikleri suçun sonuçlarını görerek anlamaları ve suçun mağduru ile suçu işleyen kişi arasında iletişimin sağlanabilmesi olduğunu söyleyen Baro Başkanı Av. Aktürk konuşmasının devamında; “ Uzlaştırmacı sisteminde; eğitimli uzlaştırmacılar aracılığı ile her iki tarafın da anlaşmaya varması sağlanarak adalet sisteminin işbirliğine dayalı çözüm üretmesi söz konusudur.  Uzlaşmada, hem mağdurun zararının giderilmesi hem de suçu işleyenin topluma entegrasyonu sağlanmaktadır.

Meslektaşlarımızın kendilerini sürekli yenileyebilmeleri için eğitimlere çok önem verdiklerini belirten Başkan Av. Aktürk, Geçmiş dönemde olduğu gibi bu yılda Baromuzda düzenlemiş olduğumuz eğitimler ve seminerlerle, meslektaşlarımızın mesleki gelişimine büyük katkı sağladık. Bundan sonra da eğitim seferberliğimiz devam edecektir. Bugün, meslektaşlarımıza uzlaştırmacı sertifikası vermenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Erzincan Baro başkanı Av. Âdem Aktürk, Meslektaşlarımıza başarılar diler, uzlaştırmacı eğitimlerini veren hocalarımıza teşekkür ederiz." İfadelerini yer verdi.

Erzincan Baro Başkanı Av. Adem Aktürk Erzincan Barosu konferans salonunda düzenlenen ceza muhakemesinde uzlaştırmacı eğitimini tamamlayan avukatlara katılım sertifikalarını verdi.

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sondakika haber