Uyuşturucu Kaçakçıları ODİN ’den Kaçamadı

Erzincan-Erzurum karayolu üzerinde yapılan yol uygulamasında şüphe üzerine durdurulan Almanya plakalı araçta, narkotik köpeği “ODİN” ile yapılan aramada; bagaja zulalanmış 92 paket halinde 42 kg 500 gram eroin maddesi ele geçirildi.

Uyuşturucu Kaçakçıları ODİN ’den Kaçamadı

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Erzincan’da, 42 kilo 500 gram eroin maddesi ele geçirildi.

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele ve KOM Şube Müdürlüğü görevlilerince 05 Ağustos 2019 tarihinde Erzincan-Erzurum karayolu üzerinde risk analizine dayalı yol uygulaması gerçekleştirildi. Yapılan yol uygulamasında şüphe üzerine durdurulan Almanya plakalı araçta, narkotik köpeği “ODİN” ile yapılan aramada; bagaja zulalanmış 92 paket halinde 42 kg 500 gram eroin maddesi ele geçirildi.

Konu ile ilgili olarak Almanya ve Yunanistan vatandaşlığı bulunan T.N. (34) isimli araç şoförü “TCK 188 (Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma ve Nakletme)” suçundan adli makamlara sevk edilmiştir.

Erzincan Valiliğinden konu ile ilgili olarak yapılan açıklama da; “Uyuşturucu-Uyarıcı madde ticareti yapan, nakleden, bu suçları işleyerek ekonomik ve haksız kazanç elde eden, uyuşturucu kullanımını özendirmek ve uyuşturucu-uyarıcı maddeleri pazarlamaya çalışmak suretiyle geleceğimiz olan çocuklarımızı, gençlerimizi zehirlemeye ve hayattan koparmaya çalışan suç örgütleri, örgüt üyeleri, sokak satıcıları, maddeleri temin eden ve nakleden veya bu suça her ne sebep olur ise iştirak eden şüpheliler ile en etkin şekilde ve kararlılıkla mücadeleye devam edilecektir” denildi..

Hasan Çakmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Sondakika haber