Kuyumcuyu Soyan Çarşaflı Hırsız Yakalandı

Erzincan’da hırsızlık olayına karışan 1 şüpheli şahıs, Erzincan İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri tarafından olay yerinde yanında taşıdığı 1 adet tabanca ve sopa ile yakalanarak gözaltına alındı.

Kuyumcuyu Soyan Çarşaflı Hırsız Yakalandı

Erzincan merkezindeki Fevzipaşa Caddesi üzerinde faaliyet gösteren bir kuyumcu dükkânında, kadın giysisi giyerek, yanında taşıdığı 1 adet tabanca ve sopa ile soygun yapmaya çalışan N.D. (54) isimli şüpheli şahıs, Erzincan İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri tarafından yakalanarak, etkisiz hale getirildi.


Erzincan Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama da; “Meydana gelen olayda; kuyumcu dükkânına giren N.D. isimli şüpheli şahıs, altın alma bahanesiyle bir süre oyaladığı işletme sahibine daha sonra tabanca doğrultarak, dükkânda bulunan altınları yanında getirdiği çantaya doldurmasını istemiştir. Bunun üzerine işletme sahibi, N.D. isimli şüpheli şahsa müdahalede bulunarak, soygunu engellemeye çalışmıştır. İşletme sahibi ile N.D. isimli şüpheli şahıs arasında yaşanan arbede esnasında olay yerine yakın bulunan polis ekipleri şahsı olay yerinde yakalayarak, etkisiz hale getirmiştir.

Olay sonrası N.D. isimli şüpheli şahsın yanında getirdiği çanta içerisinde yapılan aramada; 2 adet plastik kelepçe, 1 adet içeriği bilinmeyen sıvı sprey, 1 adet tamir bandı, 2 adet market poşeti ile soygunda kullandığı 1 adet tabanca ile 1 adet sopada ele geçirilmiştir.

Olayın ardından gözaltına alınan N.D. isimli şüpheli şahıs hakkında, “Silahlı Yağma”, “Kasten Yaralama”, “6136 SKM” ve “Mala Zarar Verme” suçlarından tahkikat başlatılmıştır.

Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini sağlamak, ilimizde suç işlenmesini önlemek ve işlenmiş suçların faillerinin tespit edip yakalanması için çalışmalarımız kesintisiz ve kararlıkla devam etmektedir” denildi.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2020, 13:46
Sondakika haber